Tanie tusze do drukarek – czy są bezpieczne dla sprzętu?

Tanie tusze do drukarek – czy są bezpieczne dla sprzętu?

9 lutego 2021 0 przez Tuszer

Tanie tusze do drukarek – czym się one różnią od oryginalnych produktów? 

Często kupując nową drukarkę nie zastanawiamy się nad kosztami jej dalszej eksploatacji i dopiero, kiedy skończy się tusz, zdajemy sobie sprawę, że oryginalne tonery do drukarek nie należą do najtańszych. Tonery mogą być jednak uzupełniane w nieco niższej cenie, całkowicie bezpiecznie dla sprzętu. Tusze do drukarek w postaci tańszych zamienników zwykle nie są od nich gorsze. Najczęściej różnicą jest w takim przypadku po prostu producent tuszu, mniej znany, choć posługujący się dobrymi technologiami, spełniającymi normy ISO i certyfikowanymi według odpowiednich kryteriów jakości. Tanie tonery do drukarek produkowane są z komponentów chemicznych bardzo często dokładnie takich samych jak te wykorzystywane przez znane marki. Mniej znane koncerny i firmy nie ponoszą wysokich kosztów reklamy marki i dzięki temu cena tuszu do drukarki może być naprawdę niska mimo wystarczająco dobrej jakości tuszuTonery do drukarek w przypadku firm, które nie inwestują w promocję, są dużo tańsze i całkowicie bezpieczne dla sprzętu. 

Uwaga na tusze regenerowane – najniższa cena bywa ryzykowna dla sprzętu! 

Tanie tonery do drukarek należy jednak dobierać z rozwagą, kierując się ich parametrami chemicznymi, a także zasięgając opinii u innych użytkowników. Na rynku najtańszą opcją tanich tuszów do drukarek są tak zwane tonery regenerowane. Niestety charakteryzują się one znaczną awaryjnością i nie warto ryzykować uszkodzenia nimi sprzętu. Tonery regenerowane powstają przy użyciu zużytych, pustych kartridży, które się wypełnia. Zdarza się, że w usłudze takiej proponowane jest nawet naprawienie uszkodzonego pojemnika na tusz. Niestety, zabieg taki nie jest całkowicie bezpieczny i nie daje pewności wytworzenia pełnowartościowego zamiennika, choć jego cena może być naprawdę kusząco niska. 

Tanie tonery do drukarek – kupuj bezpiecznie

Wbrew obawom wielu użytkowników drukarek kompromis pomiędzy wystarczająco dobrą jakością toneru do drukarki a jego korzystną ceną jest możliwy. Tusze do drukarek można dobrać tak, aby nie przepłacać za ich oryginalne wersje, a jednocześnie nie uszkodzić sprzętu. Alternatywni producenci tonerów, nieco mniejsze i mniej znane marki, bardzo często konkurują z gigantami jakością produktu, która wcale nie ustępuje oryginałowi. Warto sprawdzić przed zakupem tańszego zamiennika, jakie są jego parametry techniczne, takie jak wydajność i trwałość, i przekonać się, że bardzo często będą one podobne do droższych, oryginalnych produktów. Ważne jest przy tym, aby tusze do drukarek były dobierane odpowiednio do ich konkretnego modelu. Każdy model drukarki ma swoje nieco inne funkcje, choć z pozoru różnica może przedstawiać się mało wyrazista.

Metoda prób i błędów

Czasami wybór właściwego toneru do drukarki musi odbyć się wręcz metodą prób i błędów, choć – zwłaszcza gdy drukarka będzie użytkowana intensywnie – nie należy się zrażać i szukać najlepszej opcji. Jeśli użytkujemy sprzęt drukując naprawdę znaczące ilości materiałów, tanie tusze do drukarek to jedyne wyjście, aby koszty pracy nie były zbyt wysokie. W razie wątpliwości, jaki tusz do drukarki będzie właściwy dla konkretnego jej modelu, warto zapytać informatyka lub choćby znajomych, którzy posługują się tym samym sprzętem. Jak w wielu bowiem podobnych sytuacjach kompromis pomiędzy wystarczająco dobrą jakością i optymalną ceną produktu jest możliwy, wymaga jednak więcej namysłu niż zakup oryginalnego produktu wiodącej marki. Niezależnie jednak od faktu, czy tusze do drukarek eksploatować będziemy w domu, czy w firmie, znacząco niższa cena bezpiecznych zamienników pomoże nam uniknąć niepotrzebnych kosztów. Tonery do drukarek dobrane zgodnie z wymogami konkretnego sprzętu nie muszą być oryginalne i markowe, wystarczy przecież, aby drukowanie przebiegało bez zakłóceń, a jakość wydruku spełniała nasze oczekiwania.