Mniejsze zużycie tuszu do drukarki Canon

Mniejsze zużycie tuszu do drukarki Canon

15 lutego 2021 0 przez Tuszer

Tusze do drukarek marki Canon cieszą się dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, cechuje je bardzo wysoka jakość. Po drugie, nie są to produkty drogie. Materiały eksploatacyjne do drukarek Canon to połączenie bardzo dobrej jakości i przystępnej ceny. Jednak pomimo tego że tusze te nie są drogie, to i tak warto oszczędzać atrament podczas ich eksploatacji. Zwłaszcza jeśli drukuje się naprawdę dużo. Warto korzystać z drukarki w taki sposób, aby tusz wystarczał na jak najdłużej. Istnieje przynajmniej kilka skutecznych sposobów na to, aby zmniejszyć zużycie tuszów do drukarek Canon i jak najmocniej ograniczyć wydatki.

Zamienniki a oryginalne tusze do drukarek

Na rynku dostępne są oryginalne tusze i tonery do drukarek Canon, jak i ich zamienniki. Zaletą zamienników jest to, iż nie odbiegają pod kątem jakości produktom oryginalnym, a przy tym dostępne są w niższych cenach. Oznacza to, że zamiennikiem z powodzeniem zastąpić można toner oryginalny. Oczywiście jakość druku przy zamiennikach nie będzie identyczna jak przy oryginalne. Różnicę zaobserwować można choćby przy druku zdjęć i grafik. Jeśli jednak głównie drukuje się dokumenty, to zamienniki będą dobrym wyborem. Wybór taki będzie z pewnością skutecznym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z kupnem materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Regulacja zużycia tuszu

Korzystając często z drukarki warto jest regulować zużycie tuszu. Taką możliwość oferuje większość drukarek marki Canon. Posiadają one bowiem prosty i intuicyjny interfejs, dzięki któremu możliwe jest ustawienie tego, w jaki sposób drukarka zużywa tusz. Przykładem może być tu włączenie trybu „szkic roboczy”. Jakość takiego wydruku nie będzie najlepsza, ale jednocześnie drukarka zużyje znacznie mniej tuszu. Jest to tryb, z którego najczęściej korzysta się przy druku materiałów na własne potrzeby, np. druków próbnych.

Wybór drukarki a koszty tuszów

To, ile tuszu będzie się zużywało, i jak często trzeba będzie go kupować, zależy także od modelu posiadanej drukarki. Często wybierając drukarkę porównuje się jedynie parametry urządzenia i ceny. Nie zwraca się przy tym uwagi na to, jakie tonery lub tusze do drukarek pasować będą do wybranego urządzenia. Finalnie często okazuje się, że choć zakupiło się sprzęt w atrakcyjnej cenie, to tusze do niego są dość drogie. Lepiej jest zatem zainwestować w lepszy i droższy sprzęt marki Canon, do którego tusze nie są drogie. Taka inwestycja szybko się zwróci. Nie będzie bowiem potem konieczności częstego zakupu nowych tuszów czy tonerów.

Kartridż wielokrotnego użytku

Innym sposobem na ograniczenie kosztów związanych z wydatkami na materiały eksploatacyjnego do drukarek jest zakup kartridża wielokrotnego użytku. Często spotkać można się również z określeniem „wieczny kartridż„. Cechuje się tym, iż można go napełniać dowolną ilość razy. I co ważne, wraz z kolejnym wydrukiem nie traci się na jakości. Kartridż wielokrotnego użytku to skuteczny sposób na zaoszczędzenie nie tylko środków finansowych, ale i cennego czasu. Ważne jest jednak, aby wieczny kartridż z tuszem do drukarki Canon spełniał kilka warunków. Po pierwsze, powinien być przezroczysty. Dzięki temu widać będzie, ile tuszu jeszcze w nim pozostało. Po drugie, kartridż posiadać powinien także odpowiedni otwór służący do napełniania tuszu. Dużą zaletą kartridży wielokrotnego użytku Canon jest to, iż pasują one do różnych typów drukarek. Mowa tu o drukarkach pigmentowych, barwnikowych oraz sublimacyjnych.