Jakie urządzenie wybrać do domowego biura?

Jakie urządzenie wybrać do domowego biura?

2 lutego 2021 0 przez Tuszer

Urządzając przestrzeń do pracy w zaciszu własnego domu, częstym problemem okazuje się wybór odpowiednich urządzeń. Z powodu pandemii Covid-19 wielu przedsiębiorców zaczęło zlecać podwładnym pracę zdalną. Podobnie prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze wiele czasu spędzają przed komputerem. Praca ta często wymaga drukowania rozmaitych artykułów, wykresów lub baz danych. W takim wypadku warto zastanowić się, jaki sprzęt najlepiej spełni swoją funkcję – czy kupić drukarkę, która wykorzystuje tusze, czy może dołożyć parę złotych i zakupić urządzenie wielofunkcyjne, do którego będą pasować popularne tonery? Przyjrzyjmy się podstawowym zaletom i wadom obu rozwiązań, aby znaleźć to najlepsze do danej sytuacji. Warto przy tym pamiętać, że cena poszczególnych modeli zależy od sklepu i niekiedy – przy odrobinie szczęścia – można kupić dobry sprzęt w czasie trwania internetowych wyprzedaży.

Drukarki atramentowe – popularne i tanie

Nie ulega wątpliwości, że większość domowych biur wyposażona jest w urządzenia atramentowe. Swego czasu były one jednymi z najpopularniejszych sprzętów drukujących, ze względu na niską cenę i niewielkie rozmiary. Wymienne czarne lub kolorowe tusze do drukarek, które łatwo podmienić na tańsze produkty mniej znanych firm, to dla wielu codzienność. Od jakiegoś czasu popularność zyskują urządzenia laserowe, w szczególności monochromatyczne, czyli wypluwające kartki czarno-białe. Niejeden użytkownik wybiera je ze względu na dużą wydajność tonerów oraz szybkość, z jaką drukują strony. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to seryjna produkcja. Jak wskazuje nazwa, bez względu na rodzaj użytego barwnika, drukarka ma tylko jedno zadanie: drukuje. W prostych biurowych pracach to się sprawdza, ale może też być wadą, jeśli potrzebujemy więcej funkcjonalności. Co zrobić, gdy służbowe obowiązki wymagają nie tylko tworzenia dokumentów, ale również ich skanowania i przesyłania dalej? Warto wtedy pomyśleć o innym rozwiązaniu…

Urządzenie wielofunkcyjne i trudniejsze zlecenia

Gdy potrzebujemy nie tylko samej funkcjonalności drukowania, ale też skanowania i tworzenia kopii ksero, koniecznie rozważmy zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Jego wygląd jest bardzo charakterystyczny. Zwykle nieco większe od drukarki, wyższe i z podajnikiem na papier zamontowanym w ramach szuflady – tak często kojarzy się dobry, biurowy sprzęt. Tonery do drukarek tego typu dostępne są w niskich cenach. Nie trzeba też kupować oryginalnych katridży – na rynku dostępnych jest cała masa wysokiej jakości zamienników, które z powodzeniem można wykorzystać w domowym biurze. Aby uzyskać mnogość opcji, nie trzeba wydawać wiele. Często kilkadziesiąt złotych więcej oznacza, że będziemy mogli pozwolić sobie na urządzenie wielofunkcyjne. Z drugiej strony, warto zawczasu sprawdzić, ile kosztuje eksploatacja. Warto na przykład zastanowić się, jaka jest cena tonera lub katridży z tuszem oraz na jak długo starczą. 

Jak widać, każde z urządzeń ma swoje zalety. Zdecydowanie jednak urządzenia wielofunkcyjne dają więcej możliwości – szczególnie gdy mowa o wyposażeniu domowego biura. Większość może łączyć się z tabletem lub komputerem za pośrednictwem Wi-Fi, co dodatkowo ułatwia pracę i czyni ją bardziej efektywną. Warto rozejrzeć się za dobrej jakości urządzeniem wielofunkcyjnym w Internecie. Zakup dokonany w rzetelnym i wiarygodnym sklepie daje również prawo do gwarancji i naprawy. Wyposażenie biura może stanowić wyzwanie, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu, praca zdalna staje się łatwiejsza.